Saat&Saat, Kadın İstihdamını Güçlendirecek Eşsiz Bir Projeyle Öne Çıkıyor

Saat&Saat, Kadın İstihdamını Güçlendirecek Eşsiz Bir Projeyle Öne Çıkıyor

Dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörü olan ve Türkiye genelinde tüm saat markalarına teknik servis hizmeti sunan Saat&Saat, geçmişten günümüze gelen değerli bir zanaat olan saat ustalığını gelecek nesillere aktarırken kadın istihdamını desteklemeye odaklanıyor.

 

Saat sektörünün öncüsü Saat&Saat, saat tamirciliği mesleğini sürdürmek ve geliştirmek amacıyla eşsiz bir projeye imza attı. İşkur destekli profesyonel eğitim programını hayata geçiren Saat&Saat, geçmişi yüzyıllara dayanan bu incelikli ve hassas zanaatın yaşatılması için saat ustalarını yetiştiriyor ve bu önemli zanaatın toplumsal farkındalığını artırmayı amaçlıyor.

 

İncelik, ahenk ve kusursuzluk ilkelerinin bir araya geldiği saat tamirciliği mesleğinde, Saat&Saat kadın saat ustalarını desteklemeyi hedefleyen bir proje başlattı. Bu proje, kadınların yeteneklerini geliştirmelerine ve saat tamirciliği sektöründe etkin bir şekilde var olmalarına olanak sağlıyor. Saat&Saat, sadece bir aksesuar olmaktan öteye geçen, nesilden nesile geçen saat hikayelerini yeniden yazan ustalarıyla sektörde öncü konumda bulunuyor. Saat&Saat, yok olmakta olan bir mesleği yapay zeka tabanlı sistemler aracılığıyla işi daha da profesyonel boyuta taşıyor ve sektörün bir parçası olarak kabul görmesini sağlıyor. Saat&Saat, saat tamirciliğinin kadınların detaylı bakış açısı ve titizliği ile mükemmel bir uyum içinde olduklarına inanıyor ve bu projeye başvuruda bulunmak isteyen adaylardan sadece lise mezunu olmalarını bekliyor.

 

Saat&Saat, kariyer portalları, İşkur ve İstanbul Belediyesi İstihdam Ofisleri üzerinden toplam 60 başvuru aldı. #İncelikliİş söylemiyle dikkat çeken bu proje, toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeterek yok olmakta olan bir mesleği gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyor. Projeye yapılan başvurular şu ana kadar istihdama katkı sağlamış olup, başvurular halen devam etmektedir.

 

Başvuruyu buradan yapabilirsiniz; https://www.kariyer.net/is-ilani/saat-ve-saat-san-ve-tic-a-s-kadin-saat-tamir-ustasi-3686942 

Saat&Saat teknik servisinin çalışma ortamını merak ediyorsanız, videoyu izleyebilirsiniz;